انواع شیر آب آزمایشگاهی | خرید سینک و شیرآلات آزمایشگاهی

فهرست عناوین

شیر آب آزمایشگاهی

هنگام راه اندازی یک آزمایشگاه، انتخاب شیر آب بسیار مهم است. انواع مختلفی از شیر آب آزمایشگاهی موجود است که هر کدام برای اهداف خاصی و بر اساس ویژگی های منحصر به فرد و نیاز های آزمایشگاه طراحی شده اند. در ادامه با انواع مختلف شیرآلات آب آزمایشگاهی، تفاوت ‌های آن ها با یکدیگر  و کاربردهایشان آشنا خواهیم شد.

شیر آب آزمایشگاهی

تفاوت عملکرد انواع شیر آب

در حالی که همه انواع شیر های آب عملکرد اصلی توزیع آب را انجام می دهند، اما انواع شیرآلات آب بسته به نیاز های خاص کاربر مزایا و قابلیت های منحصر به فردی را ارائه می دهند. قابلیت منحصر به فرد شیر آب رومیزی امکان نصب آن بر روی میز، سکو و یا سینک های آزمایشگاهی ضد اسید است. با استفاده از شیر های آب مخلوط می توان دمای آب را کنترل کرد. بر خلاف شیر آب مخلوط، شیر های آب تکی قابلیت ارائه جریان آب گرم و یا سرد را به صورت جداگانه دارند. شیر های آب زیر شلفی برای  استفاده بهینه از فضا کاربرد دارند.

شیر آب رومیزی

شیر های رومیزی یک انتخاب پر طرفدار برای اغلب آزمایشگاه ها هستند. دلیل محبوبیت این نوع از شیرآلات آب قابلیت دسترسی سریع و آسان به آب است زیرا در برخی از انواع آزمایشگاه ها آب بخشی ضروری و حیاتی در حین انجام آزمایش است. این نوع از شیرآلات معمولاً مستقیماً روی سطح میز، سکو های آزمایشگاهی و سینک های آزمایشگاهی نصب می‌شوند و به کارکنان این امکان را می‌دهند تا به راحتی در آزمایشگاه به آب دسترسی داشته باشند و در هنگام انجام آزمایش از آن استفاده کنند.

شیر آب مخلوط آب گرم و سرد

شیرآلات آب سرد و گرم مخلوط همانند شیر های آب رومیزی قابلیت نصب بر روی سکو های آزمایشگاهی و سینک های آزمایشگاهی را دارند. همچنین می توان با استفاده از شیر آب گرم و سرد مخلوط دمای آب را بر روی دمای مورد نیاز تنظیم کرد. این نوع شیرآلات برای انجام آزمایش هایی که به آب با محدوده دمایی خاصی نیاز دارند و کنترل دقیق دمای آب ضروری است ایده آل هستند.

شیرآۀات آزمایشگاهی

شیر آب تکی

همانطور که از نام آن مشخص است، شیر های تکی آب سرد و گرم تنها آب سرد یا گرم را توزیع می کنند و در واقع شیر آب سرد و گرم جداگانه در دسترس هستند. ساده ترین نوع شیر آب شیر های تکی هستند.

شیر آب زیر شلفی

شیرآلات زیر شلفی طوری طراحی شده اند که در زیر قفسه یا شلف، پیشخوان و سکوی آزمایشگاهی نصب شوند. استفاده از این نوع شیر آب یک راه حل عالی برای صرفه جویی در فضا است و می توان از آن در آزمایشگاه ها با فضای کاری کوچک استفاده کرد. درواقع این نوع از شیرآلات دسترسی آسان به آب را بدون اشغال فضای مفید آزمایشگاه فراهم می کنند.

انواع نازل آب آزمایشگاهی

انتخاب شیر آب آزمایشگاهی مناسب

باید هنگام انتخاب شیر آب آزمایشگاهی به فاکتور هایی نظیر جنس شیر آب، سرعت جریان آب، ارتفاع شیر آب و نوع طراحی بخشی که با آن باز و بسته کردن شیر آب انجام می شود توجه کرد.

علاوه بر موارد بالا میزان فضای آزمایشگاه نیز یکی دیگر از فاکتور های مهم در انتخاب شیر آب مناسب است. اگر فضای کاری شما محدود و کوچک است به شما شیر های آب زیر شلفی پیشنهاد می شود. اما اگر فضای کافی دارید و دسترسی سریع و آسان به آب برای شما مهم است شیر آب رومیزی را خریداری کنید. اگر تنظیم دمای آب برایتان ضروری است شیر آب مخلوط را تهیه کنید که بتوانید دمای آب را به میزان مورد نیاز برسانید در غیر این صورت شیر های آب تکی سرد و گرم نیز موجود است و می توانید از این نوع شیرآلات استفاده کنید.

خرید شیر آب آزمایشگاهی مورد نیاز از رویان ایران

درک کاربرد ها و تفاوت ‌های بین شیر های آب رومیزی، شیرآلات مخلوط، تکی و شیر های زیر شلفی در انتخاب گزینه مناسب برای نیاز شما ضروری است. با در نظر گرفتن عواملی مانند محدودیت‌ های فضا و نیاز تنظیم دما می‌توانید بهترین نوع شیر آب را انتخاب کنید. رویان ایران مرجع فروش تجهیزات آزمایشگاهی کشور می تواند شما را در خرید سینک و شیرآلات آزمایشگاهی مورد نیازتان همراهی کند. شما می توانید هر روز هفته برای دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت با کارشناسان رویان ایران تماس حاصل نمایید.

امتیاز دهی به محتوا

2 دیدگاه دربارهٔ «انواع شیر آب آزمایشگاهی | خرید سینک و شیرآلات آزمایشگاهی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقالات

فهرست عناوین

پیمایش به بالا