میز توزین

فهرست عناوین

میز توزین آزمایشگاه

میز توزین یا میز ترازوی آزمایشگاه نوعی سکوبندی است که از آن به دلیل حساس بودن  عمل وزن کردن در آزمایشگاه ها استفاده می کنند، زیرا این میز مانع از لرزش ترازو هنگام اندازه گیری و توزین می شود. در ترازو های حساس یک محفظه شیشه ای با درب ریلی در نظر گرفته شده که از جریانات هوا در ایجاد اختلال اندازه گیری وزن اجسام جلوگیری می کند.

در ترازو های حساس که قابلیت اندازه گیری مقادیر ناچیز را دارند، جریانات هوا و لرزش های محیط ساختمان و حتی ارتعاشات موج اطراف در اندازه گیری ها اختلال ایجاد می کند لذا ما در تلاشیم تا با ایجاد بستری ایزوله اندازه گیری ها را دقیق کنیم. کاربرد ترازو های آزمایشگاهی را می توانید در این مقاله بخوانید.

در واقع اگر ترازو با حساسیت بالا خرید می کنیم، در صورتی که ترازو را به درستی مورد استفاده قرار ندهیم، انگار از دستگاهی با ظرفیت کمتر بهره می بریم. لذا توصیه می شود دستگاه های حساس را با لوازم اصلی و مخصوص خود آنها مورد استفاده قرار دهید تا بهترین نتیجه حاصل شود.

میز توزین

 این میز معمولا با طول و ارتفاع 90 سانتی متر و عمق 75 سانتی متر ساخته می شود. وزن این میز اغلب 120 کیلوگرم و جنس  اسکلت آن پروفیل با پوشش رنگ پودری الکتروستاتیک  است و رویه آن از جنس MDF  با روکش دو رو فرمیکا ساخته می شود. همچنین دارای پریز برق برای ترازو های برقی است. این میز در آزمایشگاه هایی نظیر آزمایشگاه شیمی، میکروبیلوژی، صنعتی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

هود پاتولوژی چیست

 در صورت نیاز به دقت بالاتر در اندازه گیری و توزین توسط ترازو، می توان از محفظه ای به صورت قاب شیشه استفاده نمود تا ترازو تحت تاثیر فشار هوا قرار نگیرد و اندازه گیری دقیق باشد .

انواع میز توزین

انواع میز توزین به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

  • میز توزین جهت کار با ترازوهایی با دقت ۰.۰۰۱
  • میز توزین جهت کار با ترازوهایی با دقت بالاتر از ۰.۰۰۰۱

منبع : رویان ایران | بزرگترین مرجع تخصصی تجهیزات آزمایشگاهی کشور

امتیاز دهی به محتوا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقالات

فهرست عناوین

پیمایش به بالا