دستگاه ژل داک Bio-rad

ژل داک بایورد

فهرست عنواین

دستگاه ژل داک چیست

دستگاه ژل داک که به آن سیستم تصویر ژل ، سیستم مستند سازی ژل ، یا ثبت تصویر نیز می گویند ، یک ابزار آزمایشگاهی است که از آن به منظور تصویر برداری و مستند سازی  از نوکلئیک اسید ها و پروتئین  ها یا ژل ­های آگارز یا اتیدیوم بروماید استفاده می کنند .

اجزای سازنده ژل داک با استفاده از چهار سینی مخصوص، سیستم انعطاف پذیر و بی نظیری را فراهم می کند :

  • سینی ماورا بنفش برای رنگ آمیزی اتیدیوم بروماید ژل های DNA و تصویر برداری فلورسانس .
  • سینی سفید برای لکه های Coomassie ، مس ، نقره و روی .
  • سینی آبی برای کاربرد های اسید نوکلئیک با لکه های SYBR .
  • سینی بدون لکه برای تصویر برداری بدون لکه با ژل های بدون لک Bio-Rad .
ژل داک بایورد

که  در ادامه به توضیح بیشتر درباره ژل داک بایورد می پردازیم .

دستگاه ژل داک Bio-Rad

Bio-Rad طیف گسترده ای از سیستم های تصویر برداری را برای تشخیص ، کمی سازی و تجزیه و تحلیل پروتئین ها و اسید های نوکلئیک در ژل ها و غشا ها ارائه می دهد . این سیستم های مستند سازی ژل دارای نرم افزار پیشرفته ای هستند که به صورت خودکار  به جمع آوری داده ها ، تجزیه و تحلیل و اعتبار سنجی می پردازند . سیستم های تصویر برداری ژل می توانند برای شناسایی و تجزیه و تحلیل خودکار داده ها با تمام حالت های معمول رنگ آمیزی و برچسب گذاری اسید نوکلئیک و پروتئین و رنگ سنجی فلورسنت ، فلورسنت شیمیایی و رادیوایزوتوپی استفاده شوند .

اکثر سیستم های مستند سازی ژل Bio-Rad از فناوری منحصر به فرد تصویر برداری بدون لکه برخوردار هستند که امکان تجسم سریع پروتئین ها روی ژل ها و لکه ها را بدون ایجاد لکه و لکه گیری فراهم می کند .

ژل داک بایورد

انتخاب سیستم اسناد ژل به هر دو نیاز فعلی و آینده شما بستگی دارد . سیستم های مستند سازی ژل Bio-Rad طیف گسترده ای از نمونه ها را در خود جای داده و از حالت های مختلف تشخیص پشتیبانی می کند . طراحی مدولار و گزینه های انعطاف پذیر به شما  این امکان را می دهد که سیستمی را برای نیاز های خاص خود تنظیم کنید . علاوه بر این ، با تغییر و گسترش نیاز های شما ، سیستم های اسناد ژل انعطاف پذیری متناسب با انواع مختلف نمونه ها و حالت های تشخیص را دارند .

دستگاه ژل داک Bio-Rad برای ژل های بدون لک فعال شده است ، استفاده از سیستم مستند سازی ژل برای ارزیابی سریع ژل ها پس از الکتروفورز ، و غشا ها پس از انتقال ، باعث صرفه جویی در معرف ها و زمان می شود . ژل های بدون لک را می توان در کمتر از 5 دقیقه پس از الکتروفورز و دوباره پس از لکه گیری مشاهده کرد . سیستم های مستند سازی ژل Bio-Rad Doc و Gel Doc فاقد لکه هستند و می توان از آن ها برای بررسی سریع کیفیت الکتروفورز ژل و بازده انتقال استفاده کرد .

همچنین اگر علاقه مند به برسی کاربردهای ژل داک نیز هستید می توانید به وبلاگ تخصصی تجهیزات آزمایشگاهی رویان ایران مراجعه نمایید.

منبع : رویان ایران | بزرگترین مرجع تخصصی تجهیزات آزمایشگاهی کشور

امتیاز دهی به محتوا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی مقالات

فهرست عنواین

به بالای صفحه بردن

فرم درخواست مشاوره