خرید هدایت سنج زاگ شیمی از رویان ایران

فهرست عناوین

اندازه گیری هدایت الکتریکی محلول ها به کمک هدایت سنج

بعد از شنیدن عبارت “رسانایی” اولین چیزی که معمولا به ذهن عموم مردم خطور می کند، خاصیت رسانایی فلزات است. اما می دانیم که رسانایی الکتریکی فقط مختص به فلزات رسانا مانند مس، آهن و ..  نیست. هر ماده ای بتواند جریان الکتریکی را در طول خود انتقال دهد، رسانا است. تعداد زیادی از محلول ها از خود خاصیت رسانایی نشان می دهند. محلول های یونی که حاوی یون های مثبت و منفی هستند به خوبی جریان الکتریکی را هدایت می کنند. مقدار کمی هدایت الکتریکی در جامدات مانند فلزات و محلول ها با دستگاه های مختلفی، اندازه گیری می شوند. هدایت سنج دستگاهی است که به کمک آن در آزمایشگاه ها می توان هدایت الکتریکی محلول ها محاسبه می شود. هدایت سنج زاگ شیمی مدل رومیزی کی از با کیفیت ترین و دقیق ترین دستگاه های موجود در ایران است.

می توانید هدایت سنج رومیزی زاگ شیمی را از رویان ایران، بزرگ ترین مرجع تخصصی فروش تجهیزات آزمایشگاهی خریداری کنید. این پست را به ارائه مشخصات این دستگاه و پیشنهاد ویژه خرید آن از رویان ایران، اختصاص داده ایم.

هدایت سنج زاگ شیمی مدل رومیزی

چرا سنجش هدایت الکتریکی در محلول ها انجام می شود؟

به طور خلاصه و به زبان ساده، مقدار عددی هدایت الکتریکی به محاسبه غلظت محلول ها یا مقدار یون های موجود در محلول که به وسیله همین یون ها، الکتریسیته در محلول جاری می شود، کمک می کند.

البته تنها کاربرد دستگاه هدایت سنج فقط محدود به محاسبه غلظت نمی شود. در صنایع مختلف مانند مطالعات زیستی و سلولی، شیمی، انواع باتری ها، سلول های خورشیدی، سمی کنداکتورها، داروسازی، صنایع غذایی، کشاورزی و کودهای شیمیایی، آزمایشگاه های آب و فاضلاب کاربردهای متفاوتی دارد.

به عنوان مثال برای بررسی سلول های خورشیدی که در حوزه تخصصی برق و الکترونیک است، یکی از اولین آزمایش هایی که انجام می شود، سنجش هدایت الکتریکی است که به وسیله دستگاه هدایت سنج انجام می شود.

خرید هدایت سنج زاگ شیمی

انواع دستگاه های هدایت سنج

دستگاه هدایت سنج که با نام کنداکتیومتر (conductometer) نیز شناخته می شود، مانند دستگاه pH متر در انواع هدایت سنج رومیزی، قلمی و پرتابل یا قابل حمل در بازار موجود است. هدایت سنج های قلمی معمولا در ابعاد جیبی هستند و برای کاربردهایی مانند آزمایش های کنترل کیفیت حین تولید یا آزمایش در محل استفاده می شوند.

باتوجه به نوع آزمایش می توانید دستگاه هدایت سنج مناسب را خریداری کنید.

کارشناسان رویان ایران می توانند شما را در خرید هدایت سنج مناسب راهنمایی کنند.

شمای کلی هدایت سنج رومیزی

ویژگی ها و مشخصات فنی هدایت سنج زاگ شیمی

خرید هدایت سنج زاگ شیمی مدل رومیزی برای انواع آزمایشگاه های آب و فاضلاب، زیست شناسی، شیمی و صنایع شیمیایی، برق و الکترونیک و … انتخاب کاملا مناسبی است. هدایت سنج زاگ شیمی ساخت ایران است. با خرید این دستگاه ضمن حمایت از تولید داخل، دستگاهی با کیفیت بسیار بالا و قابل مقایسه با انواع خارجی و با قیمتی بسیار پایین تر، را دریافت خواهید کرد.

باتوجه به شرایط حال حاضر، نمایندگی های معتبر برندهای خارجی در ایران وجود ندارد. رویان ایران، هدایت سنج زاگ شیمی را با یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش، ارائه می کند.

ویژگی های هدایت سنج رومیزی زاگ شیمی شامل موارد زیر است:

  • ثابت سل قابل تنظیم از 1 تا 10 سانتی متر
  • وزن دستگاه 680 گرم
  • ابعاد دستگاه برحسب سانتی متر 24×16×9
  • نمایشگر دیجیتال LED 3.5 رقمی
  • برق ورودی 50 هرتز و  220 ولت
  • جریان  ورودی 20 میلی آمپر
  • امکان مشاهده اندازه گیری برحسب میکروزیمنس بر سانتی متر یا میلی زیمنس بر سانتی متر
  • محدوده اندازه گیری 0.1 میکروزیمنس تا 199.9 میکروزیمنس، 1 میکروزیمنس تا 1999 میکروزیمنس، 0.1 میلی زیمنس تا 19.99 میلی زیمنس، 1 میلی زیمنس تا 199.9 میلی زیمنس

روش خرید هدایت سنج زاگ شیمی از رویان ایران

هدایت سنج دستگاه مهمی در آزمایشگاه های آب و فاضلاب، زیست شناسی، شیمی، برق، پتروشیمی و صنایع وابسته، داروسازی و … است. از این دستگاه برای اندازه گیری کمی جریان الکتریکی محلول های مختلف استفاده می شود. مقدار جریان الکتریکی در محاسبه غلظت محلول ها کاربرد مهمی دارند. هدایت سنج رومیزی برای برای اندازه گیری جریان الکتریکی در حین تیتراسیون به صورت لحظه ای مورد استفاده قرار می گیرد. برای دریافت مشاوره رایگان و خرید هدایت سنج زاگ شیمی مدل رومیزی با شماره های شماره تلفن های 09128146417  و  02166971467 تماس حاصل نمایید یا در شبکه های اجتماعی رویان ایران برای ما پیام بگذارید. کارشناسان رویان ایران همه روزه پاسخگوی سوالات شما هستند.

امتیاز دهی به محتوا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقالات

فهرست عناوین

پیمایش به بالا