خرید انواع محلول های پرسیدین | گرید غذایی

فهرست عناوین

شست و شوی خطوط تولید در انواع صنایع

یکی از مهم ترین بخش های خطوط تولید در صنایع داروسازی، غذایی، نوشیدنی، آرایش و بهداشتی و … تجهیزات شست و شو است. محصولات این کارخانه ها که اغلب خوراکی هستند یا مانند کرم و پمادها باید روی پوست قرار گیرند، نسبت به سایر صنایع حساسیت های بیشتری دارند. به همین دلیل است که شست و شو ضدعفونی خطوط تولید نیز دارای ضوابط و الزامات خاصی است. دو نوع سیستم CIP و COP در شست و شو کاربرد دارند. این سیستم ها نیاز به مواد شوینده خاصی دارند که به عنوان پرسیدین شناخته می شوند. انواع پرسیدین برای خط تولیدهای مختلف با غلظت و ترکیبات متفاوت تولید و عرضه می شوند. کارخانه ها از این محلول ها در سیستم های شست و شو خطوط تولید استفاده می کنند.

انواع محلول های شست و شوی پرسیدین به بان شیمی را می توانید از شرکت رویان ایران، بزرگترین مرجع تخصصی فروش تجهیزات آزمایشگاهی، با قیمت تولیدکننده خریداری کنید.

خط تولید شیر و لبنیات

در ادامه با روش های کلی شست و شو و مواد مورد نیاز، آشنا می شوید.

انواع روش های شست و شو و ضدعفونی خطوط تولید

شست و شوی تجهیزات و خطوط تولید شامل شست و شوی کامل دیگ ها، لوله ها و … و در همه قسمت های بیرونی و خارجی است. شست و شو در محل که به اختصار CIP (Clean-in-place) و شست و شو در خارج از محل COP (Clean Out Of Place) گفته می شود.

عملیات شست و شو با استفاده از آب گرم، آب سرد، آب با فشار بالا، فشار بخار و محلول های پرسیدین انجام می شود.

شست و شوی CIP

به عملیات شست و شوی قسمت های داخلی ماشین آلات خطوط تولید CIP گفته می شود. فرایند CIP در کارخانه های مختلف و با توجه با شرایط و نوع محلول می تواند متفاوت باشد. در برخی موارد لازم است پس از پایان هر تولید یا در مواردی که تولید پیوسته است به صورت دوره ای شست و شو انجام شود.

شست و شوی COP

به شست و شوی قطعات مختلف در خارج از محل یا شست و شوی بخش های خارجی، قسمت هایی که به راحتی تمیز نمی شوند مثل گیره ها و ولوها COP گفته می شود. برخی از قطعات جدا می شوند و تویط تکنسین ها در سینک های مخصوص اتاق های شست و شو، شسته می شوند یا به روش های دیگر. روش مناسب برای هر قطعه یا در هر محل متفاوت است.

انواع محلول های پرسیدین با گرید غذایی

محلول های پرسیدین کاربرد زیادی در شست و شوی سطوح خط های تولید بخش های مختلف صنایع غذایی مانند شیر و لبنیات، نوشیدنی ها و … دارند. رویان ایران انواع پرسیدین بر پایه پراستیک اسید و هیدروژن پراکساید با ترکیب های شیمیایی و خواص شیمیایی مختلف را به فروش می رساند. انواع پرسیدین به همواه خواص و ترکیبات آن ها را در ادامه مشاهده می کنید.

انواع محلول شست و شوی CIP و COP پرسیدین

پرسیدین 15%

پرسیدین 15% یک ماده ضدعفونی کننده سرد بسیار قوی برپایه برپایه پراستیک اسید است که به عنوان موثرترین و قوی ترین ترکیب ضد میکروب شناخته می شود. پراستیک اسید بالاترین استاندارد و کیفیت را در ازبین بردن کلیه ویروس ها، باکتری ها، قارچ ها و مخمرها از خود نشان داده است. این محلول مقاومت میکروبی درپی ندارد. بنابراین نیازی نیست به صورت دوره ای ماده ضدعفونی کننده را تعویض کنید.

پرسیدین 15% ماندگاری یکساله دارد و در این مدت غلظت مواد موثره تغییر نمی کند. . مواد موثره آن پراستیک اسید و هیدروژن پراکساید است. این محلول با دانسیته 1.16 g/cc و pH  حدود 1 و کمتر به صورت مایع شفاف و بی رنگ در بسته بندی 5 و 10 کیلویی پلی اتیلنی به فروش می رسد.

بایوپروف

بایوپروف ضدعفونی کننده قوی برپایه پراستیک اسید است و همه خواصد پرسیدین 15% را دارد. مواد موثره آن پراستیک اسید و هیدروژن پراکساید است. این محلول به دانسیته 1.10 g/cc و pH  حدود 1 و کمتر به صورت مایع شفاف و بی رنگ در بسته بندی 10 کیلویی پلی اتیلنی به فروش می رسد. از این ماده می توان در CIP، COP، شست و شوی مسیرها، ضدعفونی میوه و سبزی و مه پاشی هوا استفاده کرد.

بایوپروف SA 15

این ماده مشابه بایوپروف با همان خواص و ویژگی ها است. چگالی آن کمی بالاتر و 1.16 g/cc است. از بایوپروف SA 15 برای شست و شو و ضدعفونی انواع بطری و ظروف بسته بندی نیز استفاده می شود.

پرسیدین G

بایوپروف ضدعفونی کننده قوی برپایه پراستیک اسید است و همه خواصد پرسیدین 15% را دارد. مواد موثره آن پراستیک اسید و هیدروژن پراکساید است. این محلول به دانسیته 1.10 g/cc و pH  حدود 1 و کمتر به صورت مایع شفاف و بی رنگ در بسته بندی 10 کیلویی پلی اتیلنی به فروش می رسد. از این ماده می توان در CIP، COP، شست و شوی مسیرها، شست و شو و ضدعفونی انواع بطری و ظروف بسته بندی، ضدعفونی میوه و سبزی و مه پاشی هوا استفاده کرد.

خرید محلول های پرسیدین

پرسیدین آکوا

این محلول محلول ضدعفونی کننده برپایه هیدروژن پراکساید و یون نقره است. از جمله خواص آن می توان به بدون بو بودن آن، قدرت اثرگذاری بسیار بالا در نابودی میکروارگانیسم ها اشاره کرد. نسبت به پرسیدین 15% pH آن کمی بالاتر و حدود 1.2 است. این محلول با دانسیته  1.14 g/cc و ظاهری شفاف و بی  رنگ در بسته بندی 5 کیلویی عرضه می شود.

سوپر پرسیدین

ماده موثره این محلول پراستیک اسید و هیدروژن پراکساید با مقدار 18 تا 25 درصد است. سوپر پرسیدین اثرگذاری قوی تری روی میکروارگانیسم ها دارد. از این محصول بیشتر در فرایند CIP استفاده می شود.

پرسیدین پلاس

پرسیدین پلاس نیز برپایه پراستیک اسید و هیدروژن پراکساید است و کاربرد آن در CIP، COP و مه پاشی سالن ها و سردخانه ها است.

خرید انواع محلول های پرسیدین به بان شیمی از رویان ایران

محلول های پرسیدین که عموما برپایه موثرترین ترین ترکیب ضد میکروب که پراستیک اسید است، تهیه می شود، برای فرایندهای CIP، COP، مه پاشی، ضدعفونی انواع بطری و ظروف بسته بندی ها در صنایع غذایی استفاده می شوند. محصول هایی که در این مقاله معرفی شده اند را می توانید از رویان ایران خریداری نمایید. برای استعلام قیمت و خرید پرسیدین گرید غذایی همه روزه می توانید با شماره تلفن های 09128146417  و  02166971467 تماس حاصل نمایند یا در شبکه های اجتماعی رویان ایران برای ما پیام بگذارند.

امتیاز دهی به محتوا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقالات

فهرست عناوین

پیمایش به بالا