خرید انواع سینک آزمایشگاهی ضد اسید

فهرست عناوین

سینک آزمایشگاهی، بخش مهمی از سکوبندی  آزمایشگاه

وقتی صحبت از سکوبندی آزمایشگاه می شود، شاید اولین چیزی به ذهن خطور می کند میزها و کمدهای هر آزمایشگاهی است. اما اجزای سکوبندی آزمایشگاه علاوه بر کمدها، میزها، کابینت ها و شلف ها، شامل سینک های آزمایشگاهی نیز می شود. باتوجه به این که اغلب در آزمایشگاه ها به نوعی از مواد شیمیایی استفاده می شود و بسیاری از مواد شیمیایی خاصیت خورندگی سطوح را دارند، انتخاب سینک آزمایشگاهی مناسب و باکیفیت اهمیت زیادی دارد. انتخاب جنس با کیفیت بالای سینک آزمایشگاهی شاید برای مسئولان آزمایشگاه کار ساده ای نباشد و در این بازار متاسفانه اجناس تقلبی و با کیفیت پایین به جای اجنس با کیفیت بالا با همان قیمت فروخته می شود. به همین دلیل سینک آزمایشگاهی ضد اسید را تنها باید از مراکز معتبر خریداری کنید.

رویان ایران، بزرگ ترین مرجع تخصصی فروش تجهیزات آزمایشگاهی، انواع سینک آزمایشگاهی ضد اسید با کیفیت بالا را با قیمت مناسب و تضمین اصالت کالا به فروش می رساند.

انواع سینک آزمایشگاهی ضد اسید

انواع جنس سینک های ضداسید و کاربردهای آن را در ادامه این پست مشاهده می کنید. ضمنا، کارشناسان رویان ایران، پاسخگوی سوالات شما در زمینه خرید سینک آزمایشگاهی ضد اسید هستند.

سینک های آزمایشگاهی از چه جنس هایی ساخته می شوند؟

به طور کلی سینک های آزمایشگاهی از چهار نوع جنس زیر ساخته و در بازار خرید و فروش می شوند:

در بین این چهار نوع، سینک های سرامیکی و استیل خاصیت در برابر مواد شیمیایی خورنده و اسیدها به اندازه سینک های آزمایشگاهی ضد اسید مقاوم نیستند. سینک های استیل بیشتردر محیط هایی مانند آزمایشگاه های پزشکی، اتاق های عمل، کلین روم های استریل استفاده می شود. برخی از انواع استیل ها دربرابر خوردگی های ناشی از آب و گروهی دیگر در برابر آب و اسید مقاوم هستند. 

سینک های رزین اپوکسی و پلی پروپیلن در برابر گرما و همه مواد شیمیایی خورنده کاملا مقاوم هستند و پوسته پوسته نمی شوند.

خرید سینک ضد اسید

ویژگی های انواع سینک آزمایشگاهی ضد اسید

همه انواع سینک های آزمایشگاهی ضد اسید از فلز مقاوم ساخته شدند. روی این بدنه پوشش های مخصوص رزین اپوکسی قرار می گیرد که ویژگی های منحصر به فردی برای این سنک ها در آزمایشگاه ایجاد می کنند.

ویژگی های کلی انواع سینک آزمایشگاهی ضد اسید شامل موارد زیر است:

 • مقاوم در برابر انواع اسیدهای آلی و معدنی قوی
 • مقاوم در برابر حرارت بسیار بالا
 • ضد پوسیدگی و ترک خوردن
 • مقاوم دربرابر ضربه های شدید
 • تمیز و استریل کردن آسان
سینک آزمایشگاهی ضد اسید رزین اپوکسی

اندازه های سینک های آزمایشگاهی ضد اسیدی رزینی و پلیمری

باتوجه به این که معمولا در نقاط مختلفی از آزمایشگاه برای آزمایش ها و فعالیت های مختلف نیاز به سینک وجود دارد، تولید کنندگان این نوع سینک ها در چند اندازه مختلف استاندارد تولید می کنند که متاسب نصب روی سکوها، زیر شلف ها، ایستگاه های شست و شو و زیر هود شیمی هستند. ابعاد استاندارد سینک های آزمایشگاهی ضد اسید شامل موارد زیر است:

 • سینک آزمایشگاهی رزین اپوکسی و پلی پروپیلن بزرگ مناسب ایستگاه های شست و شو با ابعاد 45×60 سانتی متر
 • سینک آزمایشگاهی رزین اپوکسی و پلی پروپیلن متوسط مناسب ایستگاه های شست و شو با ابعاد 45×45 سانتی متر
 • کاپ سینک متوسط ضد اسید رزین اپوکسی و پلی پروپیلن مناسب زیر هود شیمی، روی سکوها و زیر شلف ها جهت سیستم های تقطیر و  … با ابعاد 15×30 سانتی متر
 • کاپ سینک کوچک ضد اسید رزین اپوکسی و پلی پروپیلن مناسب زیر هود شیمی، روی سکوها و زیر شلف ها جهت سیستم های تقطیر و  … با ابعاد 17×23 سانتی متر

عمق سینک ها استاندارد و یکسان است.

سینک آزمایشگاهی پلیمری از جنس پلی پروپیلن ضد اسید

مقایسه سینک آزمایشگاهی ضد اسیدی رزین اپوکسی و پلی پروپیلن

 • هر دو کاملا مقاوم در برابر اسیدها هستند. در برابر چند اسید بسیار قوی سینک آزمایشگاهی رزین اپوکسی مقاوم تر است.
 • سینک رزینی ضخامت بیشتری دارد.
 • سینک های رزینی سنگین تر هستند و نصب سخت تری دارند. به همین دلیل هنگام نصب باید ساختر مقاومی ایجاد شود. در صورتی که انواع سینک آزمایشگاهی پلی پروپیلن سبک تر و نصب ساده تری دارند.
 • سینک های رزینی نسبت به پلیمری گرانتر هستند.

سینک های آزمایشگاهی ضد اسید در چه رنگ های موجود هستند؟

سینک های آزمایشگاهی رزین اپوکسی در رنگ های سفید و آجری و سینک های آزمایشگاهی پلی پروپیلن در رنگ های سفید و مشکی تولی و به فروش می رسند.

از نظر کیفیت هیچ کدام از رنگ ها با یکدیگر تفاوت ندارد. اگر با ترکیبات شیمیایی رنگ دار کار می کنید، پیشنهاد می کنیم از سینک آزمایشگاهی ضد اسید سفید استفاده نکنید. به مرور زمان استفاده مداوم ممکن است تغییر رنگ بدهند.

خرید انواع سینک آزمایشگاهی ضد اسید رزین اپوکسی و پلی پروپیلن از رویان ایران

سکوبندی آزمایشگاهی یکی از مهم ترین خدمات رویان ایران به حساب می آید. رویان ایران، با همکاری با بهترین تولیدکنندگان باکیفیت ترین و مقاوم ترین سینک آزمایشگاهی ضد اسید از هر دو نوع رزین اپوکسی و پلیمری را در سراسر کشور به فروش می رساند. انواع ابعاد بزرگ، متوسط و کاپ سینک در رویان ایران موجود است. برای برای دریافت مشاوره رایگان و خرید انواع سینک آزمایشگاهی با شماره تلفن های 09128146417  و  02166971467 تماس حاصل نمایید یا در شبکه های اجتماعی رویان ایران برای ما پیام بگذارید. کارشناسان رویان ایران همه روزه پاسخگوی سوالات شما هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقالات

فهرست عناوین

پیمایش به بالا