پایه سمپلر

فهرست عناوین

سمپلر و پایه سمپلر ها

سمپلر ها  یا میکروپیپت ها برای اندازه گیری دقیق حجم نمونه های مایع و انتقال آن ها، در تمام آزمایشگاه ها کاربرد دارند. انواع سمپلر ها بر اساس حداقل و حداکثر حجمی که می توانند اندازه گیری کنند، در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. 1 تا 10، 10 تا 100 و 100 تا 1000 میکرولیتر رایج ترین انواع میکروپیپت های مورد استفاده پرسنل آزمایشگاهی هستند. این ابزار ها به شدت ظریف و دقیق هستند. بنابراین استفاده و نگه داری نادرست از آن ها می تواند دقت اندازه گیری سمپلر را کاهش دهد. بهترین روش برای نگه داری سمپلر در آزمایشگاه، قرار دادن آن ها روی پایه های مخصوصی به صورت ایستاده است. پایه سمپلر می تواند از آسیب و ضربه به سمپلر ها جلوگیری کند.

پایه سمپلر

از آن جا که قرار دادن سپلر به صورت افقی روی سطح می تواند به آن ها آسیب برساند، پایه سمپلر ها به گونه ای طراحی شده اند که بتوان میکروپیپت ها را به صورت عمودی و بدون برخورد آن ها به سطح میز قرار داد.

رویان ایران، مرجع تخصصی فروش تجهیزات آزمایشگاهی در کشور، بهترین مدل پایه سمپلر با قیمت مناسب به فروش می رساند.

مشخصات فیزیکی پایه سمپلر

رویان ایران پایه سمپلر با طراحی منحصر بفرد و با مشخصات زیر به فروش می رساند:

پایه سمپلر
 • ظرفیت قرار دادن 5 میکروپیپت
 • مناسب برای قرار دادن انواع مدل ها و برند های میکروپیپت
 • امکان قرار دادن میکروپیپت های چند کاناله روی استند های سمپلر
 • با توجه به پایه بزرگ و سنگین، این پایه سمپلر از تعادل بالایی برخوردار است.
 • طراحی این پایه سمپلر به گونه است که ضمن اشغال فضای کم روی میز های کار آزمایشگاه ها، موجب سهولت و سازماندهی میکروپیپت ها می شود.
 • قرار دادن میکروپیپت ها به صورت عمودی روی پایه سمپلر به حفظ دقت، کارایی و کالیبراسیون میکروپیپت ها کمک می کند.

نکات مهم استفاده و نگهداری صحیح میکروپیپت ها

نجوهاستفاده از سمپلر

از آن جا که میکروپیپت ها ابزار های بسیار حساس اندازه گیری هستند، در صورتی که از آن ها به درستی استفاده نشود، به راحتی آسیب دیده و دقت آن ها نیز کاهش میابد. به دلیل اهمیت این موضوع، در ادامه به بررسی مهم ترین نکات استفاده از میکرو پیپت ها خواهیم پرداخت تا سمپلر بیشترین طول عمر را داشته باشد.

 • پیش از استفاده از سمپلر حتما از کالیبره بودن آن اطمینان پیدا کنید تا خطایی در اندازه گیری مشاهده نشود. میزان دقت سمپلر ها در نتایج آزمایش ها تاثیر مستقیم دارد.
 • هیچگاه میکروپیپت ها را وارونه نکنید. زیرا در صورتی که داخل سر سمپلر مقداری از مایع باقی مانده باشد، به داخل میکروپیپت برمی گردد. این عمل آسیب های جبران ناپذیری در پی دارد.
 • میکروپیپت ها را به صورت افقی روی سطوح  رها نکنید. آن ها را پس ازهر بار استفاده روی پایه سمپلر قرار دهید.
 • شاسی را به آرامی فشار دهید و رها کنید.
 • هنگام خارج کردن مایع، میکروپیپت را با زاویه مناسب (10 تا 40 درجه) نگه دارید که سر سمپلر به دیواره ظرف برخرود داشته باشد. سپس تخلیه را به آرامی انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که تمام مایع خارج شده است.
 • هنگام اندازه گیری توجه داشته باشید که سر سپلر به اندازه کافی داخل نمونه مایع قرار گرفت است. اگر سر سمپلر تنها روی سطح مایع قرار گیرد، حباب هایی داخل سر سمپلر ایجاد می شود که اندازه گیری حجمی را دچار خطا می کند.
 • سر سمپلر ها یکبار مصرف هستند. اگر لازم است چند بار از یک سر سمپلر استفاده کنید، بدون آن که آلوده شود و برخوردی با سطوح آزمایشگاه و سایر ظروف، آن را در جایگاه مناسب قرار دهید.
 • یکسان بودن دمای نمونه، سر سمپلر، سمپلر و دمای محیط خطای اندازه گیری را کاهش می دهد.

خرید اسنتد یا پایه سمپلر

وجود پایه سمپلر در تمام آزمایشگاه هایی که سمپلر در آن ها استفاده می شود، ضرورری است. رویان ایران، مرجع تخصصی فروش تجهیزات آزمایشگاهی، پایه سمپلر با بهترین قیمت و کیفیت به فروش می رساند. جهت استعلام قیمت و خرید این محصول با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

امتیاز دهی به محتوا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقالات

فهرست عناوین

پیمایش به بالا