در انکوباتور چه پارامترهایی را می توان کنترل کرد ؟

فهرست عناوین

انکوباتور

انکوباتور ، محفظه ای عایق بندی شده است که در آن دما ، رطوبت و سایر شرایط محیطی را می توان در سطوح بهینه برای رشد و یا تولید مثل تنظیم کرد. سه نوع اصلی دستگاه انکوباتور وجود دارد: دستگاه انکوباتور طیور ، دستگاه انکوباتور نوزادان و دستگاه انکوباتور باکتریولوژیکی.

انکوباتور

انکوباتور به طور گسترده برای کاربردهای زیست شناسی ، مانند کشت سلولی و بافتی ، برای مطالعات دارویی و هماتولوژیکی ، برای مطالعات بیوشیمیایی ، پردازش غذا و هوادهی سلولی و همچنین برای مطالعات روی حیوانات ، مطالعات بر روی حلالیت و تخمیر و همچنین برای کشت باکتریایی استفاده می شود. از آن ها برای مطالعه کشت بافت که شامل استخراج قطعات بافت حیوانی یا گیاهی و ذخیره آن ها در محیط های کنترل شده برای تجزیه و تحلیل رشد آن ها است ، نیز استفاده می شود.

دستگاه انکوباتور را کجا باید قرار داد ؟

دستگاه انکوباتور باید در منطقه ای باشد که عاری از خروجی آب و دور از نور مستقیم خورشید باشد. دستگاه انکوباتور را روی یک میز محکم نزدیک پریز برق قرار دهید.

دما مناسب برای انکوباتور

دمای ایده آل برای انکوباتور 99 تا 100.8 درجه فارنهایت است. دماسنج شما باید بین 98 تا 100 درجه فارنهایت را بخواند اگر درجه حرارت از 103 درجه فراتر رود ، حتی برای مدت کوتاهی ، ضرر می رساند.

انکوباتور

عملکردهای سلولی به شدت به دما پاسخ می دهند. به عنوان یک مثال ، جنین جوجه ها با تفاوت تنها 1 درجه سانتی گراد افزایش دما ممکن است از بین بروند. متابولیسم و رشد در دمای پایین نیز کاهش می یابد. بنابراین درجه حرارت مناسب بسیار مهم است.

رطوبت مناسب برای انکوباتور

پوسته تخم مرغ ممکن است جامد به نظر برسد ، اما در واقع متخلخل است. شما می توانید با شناور کردن تخم مرغ در آب آن را برای خوردن آزمایش کنید. تخم های تازه تر به دلیل وزن بیشتر فرو می روند ، در حالی که تخم مرغ های قدیمی شناور می شوند زیرا فضای خالی بیشتری در خود دارند. این امر در مورد تخم مرغ هایی که سعی در جوجه کشی دارید نیز صادق است ، اگرچه ما آزمایش شناور را برای این تخم مرغ ها توصیه نمی کنیم.

در حالی که تخم ها در حال جوجه کشی هستند به طور طبیعی کاهش وزن پیدا می کنند. بسیار مهم است که میزان رطوبت را به درستی تنظیم کنید. در صورت حفظ رطوبت در سطح مناسب ، جوجه های در حال توسعه قادر خواهند بود از فضای هوای موجود برای تنفس و حرکت در اطراف استفاده کنند.

  • اگر رطوبت هوا خیلی کم باشد : رطوبت کم باعث کاهش وزن بیش از حد تخم مرغ می شود ، به این معنی که فضای هوا بزرگتر از حد ایده آل است. یک فضای بزرگ هوایی نیز به این معنی است که جوجه کوچکتر از حالت عادی خواهد بود. جوجه های کوچک جوجه های ضعیفی هستند و جوجه های ضعیف همیشه نمی توانند خود به خود تخم ریزی کنند و ممکن است درست قبل یا بعد از تخم ریزی بمیرند. با این حال ، باید توجه داشت که رطوبت کم معمولاً مشکلی کمتر از رطوبت زیاد ندارد ، که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
  • اگر رطوبت هوا زیاد باشد در این حالت فضای هوا کوچکتر از حالت عادی و جوجه بزرگتر خواهد بود. یک جوجه بزرگ ممکن است یک جوجه قوی باشد ، اما یک فضای کوچک هوایی می تواند بر تنفس تأثیر بگذارد و از این طریق مشکل ایجاد کند. این امر همچنین باعث کمبود فضا می شود و حرکت و خروج جوجه از پوسته را برای جوجه مشکل می کند.
انکوباتور

چگونه رطوبت را اندازه گیری کنیم ؟

اکنون که خطرات رطوبت نادرست را می دانید ، بیایید نحوه اندازه گیری آن را بررسی کنیم. ما می خواهیم اشاره کنیم که برخلاف دما ، رطوبت یک متغیر سخت نیست. اگر درجه حرارت حتی مقدار کمی نوسان کند ، می تواند فاجعه ایجاد کند ، اما رطوبت بیشتر یک متغیر متوسط است. رطوبت زیاد در ابتدای فرایند می تواند بعداً با رطوبت کمتر اصلاح شود و بالعکس.

رطوبت با اندازه گیری بخار آب در هوا محاسبه می شود. یکی از ساده ترین روش های اندازه گیری بخار آب ، محاسبه درصد رطوبت نسبی است که به RH٪ نیز معروف است. راه دیگر برای اندازه گیری رطوبت استفاده از Wet Bulb است.

امتیاز دهی به محتوا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقالات

فهرست عناوین

پیمایش به بالا